معرفی

 این گروه در بخش بالینی فعالیت دارد و دروس پزشکی قانونی و مسمومیتها (2 واحد) واخلاق پزشکی (2 واحد) توسط این گروه آموزشی ارائه میگردد.

رشته پزشکی قانونی یکی از رشته های بالینی شاخه پزشکی است. پزشکی قانونی عبارتست از هنر کارشناسی در مورد جسم و روان انسان در جهت کمک به اجرای عدالت.


فعالیت های آموزشی

هدف تدریس پزشکی قانونی و مسمومیتها، آشنایی فراگیران با وظایف ومسئولیتهای پزشکی قانونی و نحوه اظهارنظر کارشناسی قانونی در کلیه امور پزشکی برحسب نیاز و استعلام اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از محاکم قضایی، دانشگاهها و سایر مراجع ذیصلاح و همچنین آشنایی با نحوه تشخیص و درمان انواع مسمومیت ها شایع در ایران و جهان می باشد.

از طرف دیگر این گروه وظیفه آموزش به فراگیران پزشکی را در زمینه اخلاق پزشکی را بعهده دارد. هدف نهایی دوره ی آموزش اخلاق پزشکی درجهت تقویت هد فاصلی آموزش پزشکی میباشد که عبارت است از تربیت پزشکان شایسته ای که بتوانند ضمن رعایت عدالت، شأن و حقوق انسانی، باعث ارتقای سطح سلامت آحاد جامعه خود باشند.  دانشجویان باید بتوانند درنظام ارائه ی خدمات سلامت، موضوعات اخلاقی رایج را شناسایی و تحلیل نموده و دراین موارد به روشی صحیح تصمیم گیری نمایند.


  فعالیتهای پژوهشی
این گروه آمادگی ارائه  و انجام پژوهش و اخذ پایان نامه در زمینه پزشکی قانونی و مسمومیت و اخلاق پزشکی را برای مقاطع مختلف فراگیران پزشکی را دارد.

خدمات
  • بخش مسمومیت
  • درمانگاه متادون درمانی
  • درمانگاه طب کار و بیماری های شغلی

آدرس گروه

گیلان، رشت، خیابان سردار جنگل، مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی رازی

آدرس پست الکترونیک:                forensicmedicinegums@gmail.com 


 

آخرین بروز رسانی : 27 شهریور 1400